O nás

V pekárně ve Velké Bíteši se vždy pekl dobrý chléb, a to téměř 26 let. V osmdesátých letech byl ale provoz ukončený. Opuštěnou a zdevastovanou budovu dostala v restituci zpět rodina Jeřábkova. Po celkové generální rekonstrukci včetně staré klasické parní pece byl 5. září 1991 provoz obnoven.

Bítešský chléb byl pojmem v širokém okolí, lidé sjížděli z dálnice a zvonili v pekárně třeba o půlnoci a odváželi si ještě horký bochník. Šestadvacátého srpna roku 2017 se prodal prozatím poslední bochník bítešského chleba. Jeřábkova pekárna hledá pekaře, který by se pečení chleba věnoval s poctivým srdcem a výroba chleba se tak obnovila:)

Základem Bítešského chleba byl žitný přírodní vyváděný kvas. Zachováním tradiční receptury s jejich původními technologiemi, které byly sice pracnější a nákladnější, ale výrobky díky tomu bez přidatných látek a zbytečné chemie. Velká většina receptur na jemné pečivo pochází z domácí rodinné kuchyně.

V současné době se zaměřujeme na trvanlivé křupavé pečivo, bezlepkové výrobky, vícezrnné pečivo, svatební koláčky a koláče a také na máslové housky a hamburgerové bulky.

Proč si naše výrobky rádi vychutnáte?
 • 1. Poctivá ruční výroba

  Věříme v poctivou pekařinu, proto vyrábíme převážně ručně. ... a s láskou.
 • 2. Jdeme s trendy

  Zdravě, bez konzervantů, barviv a zbytečných přísad.
 • 3. Tradičně i netradičně

  Rádi překvapujeme mlsné jazýčky našich zákazníků. Třeba ty s Olomouckými tvarůžky a nebo ostré chilli tyčinky.
 • 4. Pořád na dosah

  Snažíme se, abyste si naše výrobky mohli koupit třeba cestou do školy nebo do práce. Zkrátka, abychom Vám byli nablízku.
Jeřábkova pekárna s.r.o. Velká Bíteš | Růžová 246
605 268 118
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeřábkova pekárna

Nahoru